Historia

        historia (1)

 

          Jest rok 1965. Andrzej Słoma tworzy pierwszy skład Zespołu KORMORANY. Oprócz założyciela i pomysłodawcy w Jego skład wchodzą: Wacław Rosół, Zdzisław Szalaty oraz Grzegorz Waliszewski. Na koniec lat 60-tych i przez całe lata 70-te ubiegłego stulecia KORMORANY okazują się najpopularniejszym zespołem amatorskim Ziemi Wągrowieckiej i Pałuk.

 

historia (2)

 

        Lata 80-te zapisują się licznymi zmianami składu. Muzyczny wkład w działalność Zespołu mają w tym czasie: Jerzy Grabowski, Stefan Jedynak, Franciszek Drążkiewicz, Henryk Cifer, Stanisław Kaźmierczak, Marian Biks, Janusz Kowalski, Jan Kulczak, Eugeniusz Nowaczewski, Ryszard Jaworski, Klemens Kośmicki oraz Jan Przybylski.

 

historia (8)

 

         W roku 1980 Zespół nawiązuje współpracę z PZU w Wągrowcu i występuje pod nazwą ASEKURACJA 80. Jego popularność wzrasta. Występuje po całej Polsce, a nawet za granicą. ASEKURACJA 80 jako jedyny zespół z regionu koncertuje w RFN (Dortmund, Essen, Mannheim).

 

historia (9)

 

Rok 1985 przynosi zmianę nazwy Zespołu na KORMORANY 2, a już 4 lata później muzycy wracają do pierwotnej nazwy KORMORANY, jednak rok później zawieszają działalność.

 

historia (10)

 

         Mija 6 lat. Jan Przybylski z miłości do muzyki reaktywuje KORMORANY. Angażuje we wspólne muzykowania 16-letniego syna Tomasza i razem tworzą nowy skład. W zespole grają: ojciec z synem (Jan i Tomasz Przybylscy) wraz z dwójką przyjaciół: Tomaszem Sturmą i Andrzejem Siejakiem.

Tragiczny dla Kapeli okazuje się rok 2000. Kormorany osieraca Jan Przybylski odchodząc na Wieczny Koncert . . .

         W tym samym roku, krótko po śmierci ojca synowie Sławomir i Tomasz postanawiają kontynuować jego dzieło. Kompletują swoją ”drużynę”. Jej skład to: Tomasz i Sławomir Przybylscy, Andrzej Siejak oraz Remigiusz Śmigiel. W roku 2005 dołącza do nich gitarzysta Mateusz Gapiński, zaś szeregi zespołu opuszcza wieloletni klawiszowiec i przyjaciel Andrzej Siejak.

 

wee

 

           Od roku 2006, męskie grono KORMORANÓW wzbogaciła swoją osobą i głosem Beata Zdunek, która dwa lata później stała się . . . Panią Przybylską ślubując z Tomaszem.

 

100_1135

 

         Zespół cały czas dba o wyjątkowy poziom muzyczny. Nagrywa płyty, podejmuje współpracę z licznymi instytucjami. W składzie wymieniają się klawiszowcy: Piotr Gryszczyński, a po nim Radosław Kusz.

        Rok 2007 przynosi początek współpracy między innymi z Urzędem Miejskim i parafią pw. Św. Michała Archanioła w Kcyni. Kormorany stają się gwiazdą – kolejnych organizowanych przez wikariusza Kcyńskiej Parafii ks. Sławomira Patelskiego – Festynów Parafialnych ”Pomóżmy Farze”.

 

DSC01278

 

       Rok 2010 to Rok Jubileuszowy zespołu. Minęło 45 lat od momentu powstania pierwszego składu. Z tej okazji jesienią „Młode Pokolenie” zorganizowało Bal w Hotelu PIETRAK w Wągrowcu, na którym bawiło się ponad 200 osób. Zaproszenie przyjęło wielu znakomitych gości, przyjaciół i sympatyków zespołu a gośćmi honorowymi byli „Twórcy” KORMORANÓW. Zabawa trwała do wczesnych godzin porannych…

 

DSC04961

 

         W rok 2011 Zespół wszedł z workiem pełnym pomysłów, między innymi: nowy image grupy, bogatszy repertuar, a przede wszystkim nowa jakość wykonywanych utworów. To wszystko nie mogło się odbyć bez zmian w składzie. KORMORANY pozyskały dwóch niesamowitych wirtuozów: za instrumentami klawiszowymi zasiada pianista i aranżer Jarosław Gajewski, a na saksofonach swoje umiejętności prezentuje Szymon Łukowski.

 

Szymon1

 

         W marcu 2013 roku zaprosiliśmy do współpracy drugiego gitarzystę Bartosza Barańskiego, który mając na koncie wiele sukcesów muzycznych rozpoczął z nami pracę nad nowym repertuarem i brzmieniami. W czerwcu 2013 roku z przyczyn osobistych zespół opuszcza Beata Przybylska a jej miejsce zajmuje rodowita koronowianka Sandra Juraszewska, która godnie zastępuje poprzedniczkę…

      Rok 2014 przynosi kolejne zmiany w składzie zespołu. Szeregi muzyków po wieloletniej współpracy opuszcza Tomasz Przybylski, a jego miejsce zajmuje wyjątkowy basista Adam Świerczyński.

       W listopadzie 2015 roku KORMORANY zorganizowały pod patronatem Burmistrza Miasta Wągrowca Jubileusz 50-lecia istnienia swojej nazwy, które odbyło się ponownie w Hotelu PIETRAK w Wągrowcu. Nie mogło na tym balu zabraknąć „STAREJ GWARDII”. Swoją obecnością zaszczycili nas wraz z małżonkami: Andrzej Słoma, Zdzisław Szalaty oraz Wacław Rosół. Wielu innych przyjaciół zespołu przyjęło zaproszenie, a drugie pokolenie Kormoranów świętowało w tym dniu 15 lat istnienia. Bal poprowadził znakomity solista Teatru Muzycznego w Poznaniu Bartosz Kuczyk.

        Kolejne lata to również zmiany w składzie. W roku 2015 dołącza do zespołu wokalistka Joanna Rybak, a od 2017 roku zastępuję ją Ewa Kuś. Zespół opuszcza Bartosz Barański, natomiast na gitarze basowej (również w 2017 r.) zapraszamy do składu absolwenta SM II stopnia, doświadczonego muzyka i wokalistę, kompozytora i tekściarza 🙂 Doriana Mrełę.

          Po roku wspólnego, rodzinnego muzykowania 8 marca 2018 roku odchodzi…nagle… do Pana nasz basista Dorian… Będzie nam towarzyszył do końca naszych dni…

     

      Nasze zaproszenie do składu podstawowego przyjął bardzo dobry basista i wokalista, rodowity poznaniak Piotr Mazurek, który swoim doświadczeniem scenicznym wzbogacił nasz repertuar, o kolejne pozycje, a tym samym godnie zastępuje poprzednika.

 


TWITTER

Loading